özgür düşünce platformu

özgür düşüncelerin konuştuğu & tabuların yıkıldığı platforum
 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 ROTARY VE LİONS Masonluğun ALt Dalları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ehli tevhid
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 115
Yaş : 29
Nerden : konya
Kişisel mesaj : Direnişlerle Gelir Özgürlüğüm
Kayıt tarihi : 12/04/08

MesajKonu: ROTARY VE LİONS Masonluğun ALt Dalları   Salı Haz. 10, 2008 11:41 am

ROTARY INTERNATIONAL
Lions, Leo, Lioness, Aiesec ve Rotaract ve Rotary Club
-Alıntıdır. Yazı içerisinde milliyetçi söylemi yansıtmaktadır-

Biraderler (Masonlar) arasi diyalogu ve dayanismayi arttirip, ticari, siyasal ve sosyal alanlarda etkinligin arttirilmasi için, 33. derecedeki saygin bir masonunun istegi üzerine 23 Subat 1905 günü ABD de avukat Paul Harris, kömür tüccari Silvestre Schiele, maden mühendisi Gustav Loehr, tüccar terzi Hiram Shorey tarafindan kurulmustur. Rotary Clup kurucu üyeleri ilk toplantilarini, sirayla birbirlerinin evlerinde ve bürolarinda bir araya gelerek yapmislardir. Bu nedenle kulübe dönüslü manasina gelen ROTARY adinin verildigi bilinmektedir. Çok hizli yayilma gösteren ROTARY CLUP'in sube sayisi 1910'da 16 olmus. Bu subeler Amerikan Ulusal Rotary Birligini meydana getirmistir.1912'de Kanada, Ingiltere ve Irlandada açilan subeleriyle kulüp milletlerarasi bir hal almis.Ardindan belçika Hollanda Fransa'da subeler açilmis ve bütün dünyaya yayilmistir. 1922'de ROTARY INTERNATIONAL adini almistir.

Günümüzde tüm dünyada milyonu askin Rotaryen oldugu bilinmektedir, Rotary Club'a olan bu talebin nedenlerini asagida irdeleyecegiz. Rotary teskilatinin yapisi incelendiginde "Ulusal esitlik savunuluculugunun" lafta kaldigi , kontrolün daima güçlülerde oldugu görülür, Turkiye Roteryanleri Amerika ve Avrupadaki abilerinin sözünden çikmazlar, olabildigince onlara hosgörünmeye çalisirlar. Rotary Club, Masonlukla bir alakasi olmadigini iddia eder, fakat teskil Masonik guruplardan dünya çapinda en güçlülerinden biri olan ROTARY'nin üyeleri genellikle is çevrelerinden olmakla birlikte, siyaset, egitim ve basin alanlarindan da çok sayida üyesi mevcuttur.

Temel felsefesi biraderler (masonlar) arasi fikirsel, sosyal ve ticari iliskileri gelistirmek, localarin disindaki sosyal ve siyasi hayatta dayanismayi saglamak ve mason olmayan üyelerini Mason hedef ve amaçlari dogrultusunda yönlendirmek ve uygun görülen üyelerini localara kabul etmektir. Yani Mason localarinin bir alt basamagidir. Turkiyede 1956 da kurulmustur, egitim (üniversiteler agirlikli) ve siyasi hayatta aktif bir çok kisiyi bünyesinde barindirir. Ayni zamanda ilk Rotary kulübünde kabul edilmis, her is ve meslekten bir faal üye bulundurma karari geregi farkli meslek dallarindan üyeleri mevcuttur. Farkli mesleklerden üye bulundurma karari üyeler arasi rekabetin önlenmesi ve dayanismanin dahada kuvvetlenmesi içindir.

Üyeler siyaset, bürokrasi, egitim, ekonomik ve sosyal alanlarda etkin kisilerden seçilir. Dolayli yoldan bir toplumu yönlendirmenin yolu kilit kisileri kontrol altina almaktir çünkü. Yani normal bir ilkokul ögretmeni, ve alt kademeden bir devlet memuru, yada fabrika isçisinin tüm masonik kulüplerde, loclarda oldugu gibi Rotary Clup'da da yeri yoktur. Çünkü Rotary etkin kisileri üye yapmak suretiyle toplumun genelini kontrol altina almak ve ele geçirdigi bu gücü masonik menfaatler dogrultusunda yönlendirmek gayretindedir.

Adi Susurlukla gündeme gelen Uluslararasi Rotary Kulübu uyesi Ertac Tinar olayin iç yüzünü görmemiz için yüzlerce örnekten biridir. Bakiniz Ertac Tinar devlete verdigi biyografisinde neler diyor " Israil ile 1992'den beri çok siki is iliskileri içindeyim Avrupa'nin bütün ülkelerinde, Amerika'da, Orta Dogu ve Orta Asya'da açamadigim kapi yok ". Degisik devletler düzeyinde üst kademeden kisilerle irtibat kurdugunu söyleyen Tinar gibi gözü kara silah tüccarlari; para ve manfaattten baska sey düsünemeyecek kadar düsük ahlak seviyesindeki insanlar Rotary'nin üyeleri arasindadir.*1

Rotary'nin bir iddiasida söyledir "Uluslarasi Rotary, sesimizi tüm dünyaya duyurabilecegimiz essiz firsatlar saglamaktadir. Türk Rotary kulüpleri bu firsati en iyi sekilde degerlendirme gayreti içindedir." Türk (!) Rotary Kulüpleri ifadesi Türkiye'de faaliyet gösteren Rotary kulüpleri seklinde olmalidir. Çünkü milli ve manevi degerlerle alakasi olmayan, uluslararasi çikar birligi, güçlü ülkeler ve Yahudilerin kontrol altinda tuttugu Rotary asla Milli olamaz(!).

Fahir Armaoglu'nun "Biz Rotaryenler toplumun görülmeyen liderleriyiz." seklindeki sözleri ile Roteryanlerin toplum üzerindeki etkinligi ve toplumu kontrol ettigi ifade ediyor. Peki soruyoruz, hangi dogrultuda hangi amaçlarda hangi felsefede toplumu yönlendiriyorlar. Susurlukla gündeme gelen, uyusturucu ve silah tüccari Ermeni kökenli Harry J. ARSLAN'in "Lionizm olanak demektir." seklindeki sözleri, Masonik mekanizmanin, en etkin çarklarindan Lions'un ekonomiyi kontrol etmek ugruna, Silah ve Uyusturucu ticareti ile ugrasanlari bile içine alip onlara olanaklar sundugunu, Baris ve mutlu bir dünya için çalistiklari iddialarinin asilsizligini gözler önüne seriyor. Dünya barisi bir yana uyusturucu, silah ticareti ve daha nice pis islere menfaatleri için yaptigi destekle ne derece acimasiz oldugunu, hizmet ettigi masonik menfaatler ugruna hiçbir engel tanimadigini görüyoruz
LIONS NEDİR, NEYİ AMAÇLAR ?

1917'de ABD'nin Texas eyaletine bagli Dallas sehrinde masonlar tarafindan kurulmus olan Lions Kulübü adını Ingilizce de; "hürriyet ve anlayis beraberligi milletimizin teminati (korunmasi)" anlamina gelen "Liberty Intelligence Our Nations Safesty " kelimelerinden aldığı iddi edilmekle birlikte, LIONS kelimesinin her bir harfinin KABALA (Yahudi Tasavvufu) kaynakli oldugu ve yüksek manalarla yüklü oldugu seklinde ifadelerde mevcuttur, Bu ifade Masonik guruplarin Kabala ile baglantilari göz önünde bulundurularak ele alınırsa hiçte mantik disi degildir. AŞAĞIDA İSMİ GECEN KİŞİLER BIR ARAYA GELEREK ULUSLARARASI LIONS KLÜPLER BIRLIGINI KURDULAR.

DR. WILLIAM P. WOODS ILK GENEL BASKAN SEÇILDI.
-SIGORTACILIK YAPAN MELVIN JONES,
- OPTIMIST KLÜBÜ BASKANI HARLINGTON WOOD,
- YUVARLAK MASA SOYLU SÖVALYELERI ÖRGÜTÜ BASKANI CLAUDE RITTER,
- ULUSAL KANUN KOYUCULARI MENSUPLARI BASKAN YARDIMCISI ALBAY JOHN THOMAS TAYLOR,
- AMERIKA KARSILIKLI ILKELER KLUBÜ BASKANI DR. CHARLES ROTH,
- CIVITAN KLÜBÜ BASKANI JAMES MAC LEAN,
- SONRADAN ULUSLARARASI LIONS'UN BASKANI OLAN BEN RUFFIN,
- AMERIKA IS KLUPLERI 2. BASKAN YARDIMCISI JAMES HAGE,
- KOZMOPOLITAN KLUBÜ ESKI BASKANI JOHN PETRITE,
- BORSA KLÜBÜ SAYMANI ROBERT NITSCHE

AMBLEMLERINDEKI SOLA DÖNÜK ARSLAN KIVANÇ DUYULAN HIZMETLERI, SAGA DÖNÜK ARSLAN ISE GELECEGIN ASAMALARINI SIMGELER. ASLINDA HER IKISI DE YAHUDI KÜLTÜRÜNDEN KAYNAKLANAN SEMBOLLERDIR. 1925 YILINDA CEDAR POINT'DEKI LIONS GENEL KURULUNDA HELEN KELLER'IN LIONLARI, "KÖRLERIN SÖVALYELIGI"NE ÇAGIRMASI, ÖNEMLI BIR OLAY ADDEDILIR. BÖYLECE LIONLAR KORLÜKLE MÜCADELEDE ÖNCÜ KURULUS HALINE GELDI. ARASTIRMA KLINIKLERI, GÖZ BANKALARI, ÖNCÜ KÖPEK OKULLARI VE DIGER PROGRAMLARI ILE ADINI DUYURDU. KISACASI LIONLAR KENDI PROPOGANDALARI IÇIN HELEN KELLER GIBI SAGIR-DILSIZ-KÖR OLMASINA RAGMEN KONUSMASINI YAZMASINI ÖGRENIP, ÜNIVERSITE BITIREN OLAGANÜSTÜ BIR KADINI ISTISMAR ETMEKTEN KAÇINMADILAR!.. ONUN ARACILIGI ILE "HAYIRSEVER" BIR KURUM GÖRÜNTÜSÜ ALDILAR VE BÖYLECE ESAS AMAÇ VE FAALIYETLERINI GIZLEMEK IMKANINI BULDULAR. Her yıl 14 Ekim tarihi DÜNYA LIONS GÖZ NURU günüdür. 1946'DA 18 ÜLKEDE 5500 KLÜPTE 279.116 LION VARDI. 1950'LERDE "HIZMET EDIYORUZ" SLOGANI BENIMSENDI. 1966'DA KLÜP SAYISI 20.000'E, ÜYE SAYISI 800.000'E ULASMISTI. 1973'DE 30.000 KLÜP, 1.000.000 UYE VARDI. 1982 DE 152 ÜLKEDE 35.611 KLÜPTE 1.486.642 ÜYE VARDI. Uluslararasi Lions Kulüpleri bugün 1,5 milyon kadin ve erkek üyesi ve gençlik teskilati olan Leo'lari ile faaliyet göstermektedir.

TÜRKIYE'DE ILK LIONS KLÜBÜ ISTANBUL'DA, 1963'DE KURULMUSTUR. KURUCULARI ESKI ISTANBUL VALISI FAHRETTIN KERIM GÖKAY, ESKI MILLI EGITIM BAKANI CHP'LI NECDET UGUR, O TARIHTEKI ISTANBUL VALISI NIYAZI AKI, MILLIYET YAZARI APDI IPEKÇI VE ISTANBUL M. EGITIM MÜDÜRÜ HALIS KURTÇA IDI. 1969'DA LIONS GENEL BASKANI W.R.BRYAN, "TÜRKIYENIN 118. YÖNETIM ÇEVRESI OLARAK ÖRGÜTLENDIGINI VE PROF. FAHRETTIN K. GÖKAY'IN ATANDIGINI" BILDIRMISTIR!.. SADECE BU IFADE DAHI LIONS KLUBÜNÜN DIŞA BAGIMLI BIR KURULUS OLDUGUNU GÖSTERMEK IÇIN YETERLIDIR!.. BÖYLECE YERLI LIONLAR, ICAZETLERINI BRYAN ADLI NE IDÜGÜ BELIRSIZ KISIDEN ALARAK ORTAYA ÇIKABILMISLERDIR! TÜRK LIONS VAKFI DA 1979 DA KURULMUSTUR. ANKARA'DA KURULAN LIONS KLÜBÜNDE ISE, HARICIYECI SEMIH AKBIL, NECDET UGUR'UN MÜSTESARI ILHAN ÖZDIL YER ALMISTI.

Dünya halklari arasinda genis bir hosgörü ve anlayis ruhunu yaymak, iyi idare ve iyi yurttaslik suurunu gelistirmek ve medeni, sosyal, ticari ve ahlaki konulara halkin ilgisini çekmek gibi parlak sözler arasina gizlenerek milli ve manevi değerleri yıpratmak dini ve milli ortak paydaları ve birliği yok edip mason kardesligini gerçeklestirilmek gayesi ile kurulmus olan Lions kulüpleri dünyanin her tarafinda 185 ülke ve cografi yörede faaliyet göstermektedir. Bakınız lionlar toplumuzu yozlaştırma, örf, adet, ahlak, din, dil gibi milli ve manevi değerlerimizi dejenere etmek suretiyle milletimizi köleleştirme olan asıl amaçlarını nasıl kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar.

Kaynağımız TÜRK LIONS DERGISI SAYI 10, 1977 ifade aynen şöyle "LIONLAR ULUSAL GÖRENEK VE GELENEKLERE AYKIRI GÖRÜNÜM VERMEMELI!.. VE YENILIK HAREKETLERINDE(!) ÇEVREYI ALISTIRA ALISTIRA (!...) UYGULAMAYA GEÇMELIDIRLER." Bu apaçık itifafa karşın hala belli menfaatleri temin uğruna Lions ve diğerlerine talep sürürüyor, üyeleri her gecen gün aratıyor. Çoğu sade vatandaş onların varlığından bile habersizken duyanlarda "TOPLUMA FAYDALI SAGLIK, EGITIM VE ALTYAPI HIZMETLERI YAPAN DERNEKLER" olduklarını zannediyor. Belli sartlari ve çalisma kurallari olan Lions Kulüpleri, milliyet ve din farki gözetmedikleri için daha çok okumus ve sosyal çevresi genis kimseleri üye kayit etmektedirler.

Esnek üyelik sartlari oldugu, meslek ve is guruplarina göre kati bir kontenjan uygulanmadigi için Kisa sürede taraftar bulabilmektedirler. Üye olabilmek için aranan sart adayin iki üye tarafindan tavsiye edilmesi ve kulüp tarafindan davet edilmesidir. Tavsiye edilen aday hakkinda genis bir sorusturma yapildiktan sonra üyelige kabul edilmek üzere davet edilir. Lions kulüpleri de diger mason localari ve kulüpleri gibi insanlari aldatmak ve insanliga hizmet yaptigina inandirmak için masonluk faaliyetlerinden baska özürlüler ve müzmin hastalar için yardim programlari, genel sosyal refah projeleri, bilginin özendirilmesi ve Birlesmis Milletlerin desteklenmesi gibi çalismalar ve programlar düzenlemektedirler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://miger.yetkin-forum.com
ehli tevhid
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 115
Yaş : 29
Nerden : konya
Kişisel mesaj : Direnişlerle Gelir Özgürlüğüm
Kayıt tarihi : 12/04/08

MesajKonu: Geri: ROTARY VE LİONS Masonluğun ALt Dalları   Salı Haz. 10, 2008 11:42 am

Kadinlarin da üye olabildigi Lions kulüpleri 150 ülkede faaliyet göstermektedir. İlerleyen yazılarımızdan birinde masonik yan kuruluşların gençlerimimizi ve hanımlarımızı hedef aldığı Lioness, Lio, Rotaract, İnteract ve Aiesec hakkında geniş bilgi vereceğiz. Lions genel merkezi ABD' nin Illinois eyaletinin Oakbrook sehrindedir. Ülkemizde de subeleri bulunan Lions kulüpleri bilhassa Istanbul, Ankara, Izmir gibi büyük sehirlerde yogun faaliyet göstermektedirler. Sadece Istanbul'da 176 Lions subesi vardir.(1993)

Daha önce gayri resmi olarak çalisan Lions kulüplerinin kurulusuna 1.4.1963 tarihli Resmi Gazetede yayinlanan 6/1607 nolu Bakanlar Kurulu karariyla izin verilmistir. Ismet Inönü'nün baskanligindaki hükümetin verdigi bu karar su sekildedir: " Içisleri Bakanliginin 30-3457/38530 sayili yazisi üzerine 3512 sayili kanunun 10. maddesine göre Bakanlar Kurulunca 1.4.1963 tarihinde Lions International Kulübünün Türkiye'de kurulmasina karar verilmistir (Imza Cumhurbaskani-Cemal Gürsel)

Gazeteci-Yazar Ilhami Soysal, Lions'larin masonluk iliskisi konusunda, Nermin Sungur'un; "Lions ve masonluk iliskileri üzerine dayanaginiz nedir?" sorusuna söyle cevap vermistir "Lions külüpleri masonlarin bir nevi anaokuludur. Bu kulüpler tamami ile masonluk ilkelerine göre çalisirlar. Törenleri,sembolleri,üye alimlari, üyeleri çalistirma biçimleri,renkleri(mor,lacivert,sari) bütün bunlarin hepsi masonlardan etkilenmistir. Kanaatimce benzerligin bu kadari da biraz fazladir. Ayrica Lions kulüplerinin bütün üst düzey yöneticileri de masonlardan gelme. Lions kulüpleri hemen her semtte kurulurlar, yani sayilari çoktur. Kurulan her kulüpte de o yörenin en zengin ve mesleginde sivrilmis kisilerini alir ve onlara baskanlik payesi verirler." (Yeni Gündem Sayi 27, 21-27 Temmuz 1986)

Kurulus ve çalisma sekilleri bakimindan bazi farkliliklar olmakla beraber, Rotary kulüpleriyle ayni gayelere hizmet eden Lions kulüpleri masonlugu yayabilmek, mason olmayanları ve yeterli vasıflara sahip olmayanlarıda masonluk yararına kullanabilmeyi amaçlar. Insanlara hos görülen bazi fikirlerin ve çalismalarin arkasina gizlenerek milletlerin sahip olduklari milli ve manevi degerleri yok etmeye ve ülkelerin idari, askeri, siyasi ve ekonomik gelismelerini kontrol altinda tutmaya çalismaktadirlar.

BU KLÜPLERE, YANI LIONS VE ROTARYEN'E ALINACAK ÜYELER IÇIN SU KURALLAR UYGULANIR:

SELECTION
ELECTION
INDUCTION
EDUCATION
ASSIMILIATION

BU KELIMELER ELEME, SEÇME, TANITMA, EGITME VE KENDINE BENZETME DEMEKTIR. BUNLARIN HEPSININ AMACI ÖZEL BIR KLÜBE KABUL EDILMENIN SARHOSLUGU IÇINDE HER SÖYLENENE HEVESLE SARILAN KISILERI, DEJENERE BATI KÜLTÜRÜ ILE YOGURMAK VE ONU KÖRÜKÖRÜNE BATI'YA HIZMET EDECEK BIRI HALINE GETIRMEKTIR!..

1984'DE ROTARY INTERNATIONAL BASKANI SEÇILEN ESKI TÜRKIYE LION KLÜPLERI BASKANI MÜNIP TARHAN:

"LIONLARIN BIRBIRLERINE KAN BAGINDAN DAHA KUVVETLI BAGLARLA BAGLI OLDUGUNU" SÖYLÜYOR!..

DAHA AÇIK BIR IFADE ILE, TÜRKIYE'DEKI ROTARY VE LIONS KLÜPLERI TÜRK YASALARINA DEGIL, ULUSLARARASI ROTARY VE LIONS YASALARINA BAGLIDIRLAR!..

TÜRKLERE DEGIL, YABANCI LIONS VE ROTARYENLERE DAHA YAKINDIRLAR!..

TÜRKLER IÇIN DEGIL, YABANCILAR IÇIN ÇALISIRLAR!..

TÜRKIYE'DEKI YARDIM FAALIYETLERI ISE GÖSTERMELIK OLMAKTAN ÖTEYE GEÇMEZ!..

KONU MENFAAT OLUNCA, SAGCILIK, SOLCULUK, ATATÜRKÇÜLÜK, MILLIYETÇILIK, HATTA SERIATÇILIK ÖNEMINI KAYBEDER... NICE HIZLI SOLCUNUN, ÇOCUGUNU AMERIKA'YA GÖNDEREN BURSU GÖRÜNCE, CIVATALARI GEVSER... BIR BAKARSINIZ, AGIZ DEGISTIRMIS, AMERIKA'YI ÖVÜYOR, SERBEST PIYASAYI SAVUNUYOR, HATTA MEHMET BARLAS GIBI "BAGIMSIZLIK TA NEYMIS? ARTIK HERKES KARSILIKLI BAGIMLI!" DIYE KONUSUR OLMUS!..

AMERIKALILAR BOSUNA DOLARIN ÜZERINE "WE BELIEVE IN GOD- BIZ (PARANIN) TANRI OLDUGUNA INANIRIZ" YAZMAMISLAR!...
INTERACT VE LEO

Interact ve Leo lise çağındaki gençleri (13-18) hedef kitle olarak seçmiştir. Büyük şehirlerimizde yaygındır. LEO 1957'de GLENSIDE LIONS Kulübü tarafından ortaya atılmış "14M YÖNETIM ÇEVRESİ"nde Bu fikir kök salmış ve Newyork bölgesinde kurulmaya başlamıştır. Ülkemizde ilk olarak 1976'da Alsancak'ta kurulmuştur.

Leo Önderlik, Tecrübe ve fırsat manasına gelen LEADERSHIP, EXPERIENCE, OPPORTUNITY kelimelerin baş harflerinden oluşturulmuştur.

Böylece gençlere küçük yaşlardan masonik çarpık zihniyetin en etkin afyonu "Makam, Mevki Hırsı" aşılanır . Her zaman daha fazlasına ihtiyaç duyulur, sahip olunanlar asla yetmez. Daha fazlası için herşeyden taviz verilir (!), Her engel ezilir (!). Şunu da belirtelim ÇALIŞKANLIK, AZİM, EMEK kutsal şeylerdir. Masonların hırsı ise ayrıdır, adam kayırmacılıkla, başkasının hakkını yiyerek, Ezilmemek için ezerek iş yaparlar. Herşeyleri gibi bu çarpık mantıkta onlara Yahudilerden geçmiştir ...

ROTARACT

Rotaract ise üniversite çağındaki gençleri (18-30) hedef kitle olarak seçmiştir. Kulübün sözde amacı "Uluslararası ahlak ve anlayış" ile "barışın teminine yardımcı olmaktır"..

Tabi ki Barış yerine göre güzel şeydir, Fakat onların "BARIŞIN TEMİNİNE YARDIMCI OLMAK"la kast ettiği bu değildir. yanlı kararlar alınırken sessiz kalmamız, pasivize olmamız, boyun eğmemizdir. Hristiyan batının ve Yahudilerin denetimi altındaki bu örgüt için "Barış" ezileni susturma manası taşır. Avrupanın göbeğinde Bosna'da, yanı başımız Çeçenistan'da, Afrika'da ve daha bir çok yerde oluk oluk kan akarken bu "BARIŞÇIL" insanların sesleri çıkmazda. Menfaatlerine dokunan bir konuda hepsi ayağa kalkarlar. ABD ve İngiltere her türlü hukuk kuralını çiğneyip , Birleşmiş Milletler Teşkilatını bile hiçe sayıp Islami kökenli ülkeleri bombaladıkları zaman sesleri çıkmaz

İşte dünya güçleri kontrolündeki LIONS, ROTARY, Mason derneklerinin; bizdeki gayrimüslüm ve Yahudi dönmesi (Sabetaycı) , onla bunla kandırılıp üye yapılmış Türk uşaklarının barıştan anladığı budur !!!
Aşağıda Türkiye'de faaliyet gösteren Rotary ve Lions üyelerinin çok az bir kısmının isimleri bulunmaktadır.

EKONOMİ

SAKIP SABANCI (ILK KURUCULARDAN, SANAYICI)
EROL SABANCI (SANAYICI )
RAHMI KOÇ (HOLDING PATRONU)
NEJAT ECZACIBASI (HOLDING PATRONU, BILDENBERG ÜYESI)
BERNARD NAHUM (VEHBI KOÇ'UN YAHUDI ORTAGI. BE-KO BERNARD-KOÇ DEMEKTIR.)
VITALI HAKKO (VAKKO'NUN SAHIBI)
JAK KAMHI (HOLDING PATRONU, )
ARMAN KARABET (TÜRKIYE ERMENI CEMAATI SÖZCÜSÜ)
IZAK HALAVA (YAHUDI, HAHAM)
ISMAIL ISMEN (MÜHENDIS, YAHUDI DÖNMESI)
TUNCER BEZMEN (GAZETECI, YAHUDI DÖNMESI)
FUAT BEZMEN (SANTRAL MENSUCAT SAHIBI, YAHUDI DÖNMESI, DÖVIZ KAÇAKÇISI OLDUGU ORTAYA ÇIKINCA ABD'YE KAÇMISTI)
ALI KOÇMAN (ARMATÖR, TÜSIAD BASKANI IDI)
NESET SIRMAN (ITHALATÇI, LIONS KLÜPLERI GENEL DIREKTÖRÜ IDI)
DAVID KOHEN (SIGORTACI,AYNI ZAMANDA BÜTÜN AILE LION'DUR)
LYONEL MAKZUME (VAPUR ACENTASI VAR, YAHUDI, AILECE ROTARYEN, KAÇAKCILIKTAN YARGILANDI, MAHKUM OLDU)
JACQUES JEULIN (BANKACI,OSMANLI BANKASI,YABANCI)
H. VON TIELMAN (TÜRK HOECHST GENEL MÜDÜRÜ)
FERIT VOLKAN (SHERTON GENEL MÜDÜR MUAVINI)
EDWARD KEISER (ISVIÇRE HAVA YOLLARI TEMSILCISI, YABANCI)
BAHIR UYSALER (OTO-KOÇ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI)
SEFER ULUSOY (OTOBÜS SIRKETI VAR )
SELÇUK YASAR (HOLDING PATRONU )
MEHMET YAZAR (ODALAR BIRLIGI BASKANI,BAKAN)
NIYAZI YILMAZER (YAKAMOZ'UN SAHIBI)
ARSLAN SANIR (HEMA ESKI GENEL MÜDÜRÜ)
DÜNDAR SOYER (IZMIR SANAYI ODASI BASKANI IDI)
UGUR PAKSOY (PAKSOY FABRIKASI MÜDÜRÜ)
CENGIZ OKAYGÜN (THY VE YEM SANAYII YÖNETIM KURULU ÜYESI IDI)
SAHABETTIN BILGISU (IZMIR TICARET VE SANAYI ODALARI BASKANI)
METE TANRIKUT (BANKA MÜDÜRÜ )
TEOMAN TERIM (TUSAS GENEL MÜDÜRÜ)
ALI TUZCUOGLU (NAKLIYE SIRKETI SAHIBI)
TUNCAY SARIZI (NÜKLEER TIP UZMANI)
SEYFETTIN TOKBEY (NOTER)
BASIN YAYIN ALANINDAN
DINÇ BILGIN (GAZETECI,MEDYA PATRONU HOLDING SAHİBİ )
EROL SIMAVI (GAZETE SAHIBI)
ORHAN TOKATLI (GAZETECI)
GÜNERI CIVAOGLU (GAZETECI)
AKKAN SUVER (YENI DÜSÜNCE GAZETESI SAHIBI,MILLIYETÇI BILINIR)
ZIYA TANSU (IKA HABER AJANSI)
ÜMIT ATAY (BASIN YAYIN PROGRAMCISI)
AYBER SARUHAN (GAZETECI )
SARUHAN AYBER (GAZETECI)
HAGOP AYVAS (GAZETECI)
GÜNAY SIMSEK (GAZETECI)
NECMETTIN TANYOLAÇ (SPOR YAZARI)
KEMAL AZIZ (GAZETECI)
HALUK SAN (GAZETECI)
ERDOGAN SUNGUR (GAZETECI)
MEHMET SADUN ALTUNA (ESKI BASIN YAYIN GENEL MÜDÜRÜ)
ERDOGAN ARIPINAR (GAZETECI)
TURHAN TAYAN (GAZETECI)
METE ATABEK (GAZETECI)
SELAHATTIN ATASOY (EMEKLI ALBAY)
BAHAETTIN TATIS (EGITIMCI)
AKIF TATLICIOGLU (NOTER)
YILMAZ TUNÇHAL (GAZETECI)
VEDAT NEDIM TÖR (YAZAR)
SUPHI TÜREL (GAZETECI)
YAVUZ DOLUN (HABER AJANSI)
NEHAR TÜBLEK (KARIKATÜRIST)
FUAT UYGAN (YAYINCI)
TURHAN DILLIGIL (GAZETE PATRONU)
HALUK CANSIN (GAZETECI)
BEKIR ÇIFTÇI (GAZETECI)
EROL DALLI (GAZETECI)
KENAN DEGER (TRT'CI, ANTALYA)
NURETTIN DEMIRKOL (GAZETECI)
EMIN EDIS (GAZETECI)
TEOMAN ERTAN (TRT'CI)
MÜMIN ÇEVIK (EDITÖR)
GÜNGÖR MENGI (GAZETECI, TRT'DE HÜKUMET TEMSILCISI)
YEKTA OKUR (GAZETECI)
ÜSTÜN ÜNÜGÜR (GAZETECI)
BAHADIR YANIKÖMEROGLU (GAZETECI)
ARSLAN T. YAZMAN (GAZETECI)
ERTUGRUL ZORLUTUNA (GAZETECI)
KAHRAMAN BAPÇUM (GAZETECI)
TUGRUL ILICAK (KEMAL ILICAK'IN AKRABASI, GAZETECI)
AYKUT SÖZERI (AKTÖR)

EĞİTİM

CEZMI BIREN (EMEKLI AMIRAL, M.EGITIM MÜSTESARI IDI)
ILHAMI NASUHIOGLU (CERRAHPASA TIP FAKÜLTESI DEKANI, DIYARBAKIR ÜNIVERSITESI REKTÖRÜ IDI)
NIHAT BALKIR (BURSA ÜNIVESITESI REKTÖRÜ)
AYHAN SONGAR (PROFESÖR, MILLIYETCI TANINIR)
NECDET UGUR (ESKI MILLI EGITIM BAKANI)
ADNAN SÜVARI (FUTBOL ANTRÖNÖRÜ )
SUAT VURAL (PROFESÖR, DEKAN)
GÜRBÜZ TÜFEKÇI (SOSYAL ANTROPOLOG )
NIHAT TÜNAYDIN (KABATAS LISESI, EGITIMCI)
MAHMUT YILMAZ (ÖGRETMEN)
ANTONIO TRUPIA (ITÜ ÖGRETIM ÜYESI)
N.A.JACQUES BATZLI (GALATASARAY LISESINDE ÖGRETMEN, YABANCI)
FREDERIC SHEPHERD (BIOLOJI ÖGRETMENI)

BÜROKRASİ

REMZI YELMAN (EMEKLI KORGENERAL)
ERTUGRUL ÜNLÜER (ESKI KOCAELI VALI VE BELEDIYE BASKANI)
NUMAN URS (EMEKLI ALBAY)
ENGIN URAL (ÇEVRE SORUNLARI VAKFI BASKANI)
BÜLENT ULUSU (ESKI BASBAKAN)
HAMIT YENER (EMNIYET 1. SUBE MÜDÜRÜ IDI )
NÜVIT YETKIN (CHP MILLETVEKILI IDI)
HALIT TOKULLUGIL (BURSA ESKI VALISI)
ZEKI YÜCETÜRK (BALIKESIR ESKI MILLETVEKILI)
ALI BERKOL (NATO'DA GÖREVLI)
SUPHI BAYKAM (CHP MILLETVEKILI IDI)
FAHIR ILKEL (ESKI ENERJI VE TABII KAYNAKLAR BAKANI)
SEZAI ORKUNT (EMEKLI AMIRAL )
SEZAI OYMAKLI (EMEKLI SUBAY)
HÜSEYIN ÖGÜTCEN (IZMIR VALISI IDI)
TAHSIN ÖNALP (ESKI BAYINDIRLIK BAKANI)
ENVER SAATÇIGIL (ESKI VALI )
AHMET GÜNDÜZ AKTUG (POLIS BASMÜFETTISI)
BEDRETTIN DALAN (ISTANBUL BELEDIYE BASKANI)
ŞAHAP KOCATOPÇU (27 MAYIS VE 12 EYLÜL BAKANLARINDAN)
HAKKI KÜTÜK (EMNIYET MÜDÜR MUAVINI)
SERIF TÜTEN (ESKI ANKARA VALISI,ROTARY SEREF ÜYESI)
ÜLKÜ SÖYLEMEZOGLU (IMAR ISKAN BAKANLIGI MÜSTESAR YARDIMCISI)
ÇETIN ANUNCAN (DENIZ SUBAYI)
MUZAFFER ERCIS (EMEKLI TUGGENERAL)
YELMAN GAZIMIHAL (SEKA GENEL MÜDÜRÜ IDI)
FEYYAZ GÖLCÜKLÜ (MDP MILLETVEKILI)
RÜSTÜ GÜNER (DSI BÖLGE MÜDÜRÜ)
SAFFET GÜRTAV (IETT GENEL MÜDÜRÜ)
MUAMMER DURAK (VALI MUAVINI)
A.A.I.HILBRAND (YABANCI, ASKERI ATESE)
WILLIAM HUDSON (ISTANBUL INGILIZ KONSOLOSU)
HERMAN BÜNEMAN (IZMIR ALMAN BASKONSOLOSU)
AKGÜN KICIMAN (DISISLERI BAKANLIGI PROTOKOL MÜDÜRÜ)
EKKES LANGER (ANKARA AVUSTURYA TICARET ATESESI)
GERARD SAMBRANA (FRANSIZ, IDARI ATESE)
ERKKI TAMMIWORI (FINLANDIYALI, BASKONSOLOS )
GEOFFREY OGDEN (ISTANBUL ABD BASKONSOLOS VEKILI)
HANS PETER SCHONI (ISVEÇLI, IDARI MÜSTESAR )
FRITZ LANGER (ISVEÇLI, IDARI MÜSTESAR )
MARSHALL BERG (ABD IDARI ATESE)
WOLFGANG ZIEBEL (ALMAN, BASKONSOLOS)
NICHOLAS BASKEY (ABD, IDARI ATESE)

DİĞER

SUAT BALLAR (AVUKAT, ESKI LIONS GENEL YÖNETMENI)
MÜNIP TARHAN (NOTER,TÜRKIYE VE DÜNYA LIONS KLÜPLERI BASKANI)
MUKBIL ÖZYÜRÜK (ILK KURUCULARDAN, YAZAR)
FAHRETTIN KERIM GÖKAY (ORD. PROF. LIONS KURUCUSU, ISTANBUL VALI VE BELEDIYE BASKANI IDI.)
KEMAL ZORLU (ALTAY KLÜBÜ BASKANI IDI)
MAZHAR ÇELEBI (ILIM YAYMA CEMIYETI BASKANI)
SERMET HÜSEYIN (ANKARA ROTARY BASKANI IDI)
KEMAL KÖKSALAN (LIONS GÜVERNÖRLERINDEN)
O. CUMHUR AKKENT (EMEKLI DR. ALBAY, ÇOCUK SATMAK VE ÖLDÜRMEKTEN YARGILANDI, CEZAEVINDE)
ÇETIN YILDIRIM AKIN (AVUKAT, TÜRKIYE LION KLÜPLERI GENEL YÖNETMENI IDI, CUMHUR AKKENT'IN DAVASINI ÜSTLENDI AMA HAPISTEN KURTARAMADI)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://miger.yetkin-forum.com
 
ROTARY VE LİONS Masonluğun ALt Dalları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
özgür düşünce platformu :: Semavi ve Diğer Dinler :: Masonluk-
Buraya geçin: